Kartal'da Basketbol Okulu

Kartal’da Basketbol Okulu

Kartal’da basketbol okulu arayanlar için doğru tercih olan Asya Kartalları Spor Okulunda, çocuklarımızın psikomotor becerileri, mental gelişimleri, sosyal ve kişisel gelişimlerine destek oluyoruz.

Kartal’daki basketbol kursları çocuk gelişimine verdiği destek nedeniyle son dönemlerde daha popüler hale geldi. Son dönemlerde aileler çocuklarının küçük yaştan itibaren bir spor dalıyla ilgilenmelerini istiyor.

Kartal’da basketbol okulu

Basketbol, beşer kişilik takımlar kurularak oynanır. Elle ve topla oynanan bir oyun olmasının yanı sıra aynı zamanda bir spor dalıdır .Yüksekliği 3,05 metre olan pota adı verilen çemberden topu geçirerek kazanmaya çalışılan bir takım oyunudur. Evrensel bir spor türüdür. Kartal en iyi basketbol okulu arayışında olan kişiler için son dönemde Kartal’da basketbol okulu olarak adından söz ettiren Asya Kartalları Spor Okulu karşımıza çıkmaktadır.

Kartal’da basketbol okulu için aileler büyük bir arayış içinde. Çocuklarının gelişimi için en iyisini isteyen aileler çocuklarını İstanbul’da basketbol okullarına yazdırarak sosyal açısından gelişmelerini sağlıyor.

Kartal’daki spor okullarında basketbol eğitimi

İstanbul Kartal’daki spor okulları son dönemde daha popüler hale geldi. Günümüzde çocuk gelişiminin sadece eğitimle olduğu düşünülüyor ve spor zaman kaybı sayılıyor. Okuldan geriye kalan boş vakitler bile kurslarla değerlendiriliyor. Bu çocuğun gelişimini olumsuz etkileyen bir faktördür. Spor yapmak oldukça önemlidir ve çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal anlamda gelişmesini sağlar. Spor, ruhsal olarak kişileri rahatlatır.

Sporun Sosyal Açıdan Faydaları

  • Sorumluluk bilinci aşılar ve özgüven kazanılmasını sağlar.
  • Rekabet duygusu ve rakibe saygıyı öğrenilir.
  • Problemleri tek başına çözebilme imkanı sunar.
  • İletişim becerisini geliştirir.
  • Takım içi ve dışı yardımlaşmayı ve paylaşmayı öğretir.
  • Sınırlara ve kurallara uyulmasını öğretir.
  • Takım ruhunu aşılar.

Kartal’daki en iyi spor okulları arasında olan Asya Kartalları Spor Kulübü ailesine katılmak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.