M.Engin Gönültaş, Kız Basketbol Altyapı Sorumlumuz Oldu

Bu sezon kız basketbolu için önemli bir yapılanmaya giden kulübümüz Kız Basketbol Altyapı Sorumlusu olarak M. Engin Gönültaş ile anlaştı.

Uzun yıllardır basketbol camiası içerisinde yer alan Engin Gönültaş yeni dönemde Asya Kartalları Spor Kulübü bünyesinde Kız Basketbol Altyapısında Sorumlusu olarak görev yapacak.

Asya Kartalları Spor Kulübü olarak, değerli hocamız M. Engin Gönültaş’a aramıza hoş geldin diyor, yeni görevinde başarılar diliyoruzz.

Asya Kartalları Spor Kulübü

M. ENGİN GÖNÜLTAŞ KİMDİR?

1996 – 2003 yılları arasında özel okullarda “Sportif Direktör” olarak görev yapan Gönültaş bu dönemde lise kız basketbol takımlarıyla Türkiye dereceleri elde etti. Ayrıca 2000 yılında lise kız takımıyla Dünya Şampiyonluğu yaşadı. 2003 – 2007 yılları arasında Migros Kadın Basketbol Takımında A Takım ve Alt Yapı İdareciliği yapan başarılı yönetici A Takımla Türkiye Kupası Finali ve FIBA CUP Avrupa Kupasında Çeyrek Final oynama başarısı gösterdi. 2013 – 2014 sezonunda Edirne Spor Kadın Basketbol Takımıyla Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde şampiyonluk yaşayan M. Engin Gönültaş 2005 – 2014 yılları arasında TBF Altyapı Milli Takımlarında Kadınlarda Yıldız/Genç ve Ümit Milli Takım İdareciliği görevlerini üstlendi ve bu süreçte  Yıldız Kızlarda Avrupa 4.’lüğü sevincini tattı. Başarılı yönetici 2015-2016 sezonunda U16 Erkek Milli Takım İdareciliği görevini yaparken bu dönemde Yıldı Erkeklerde Avrupa 3.’sü ve U17 Milli Takım ile Dünya 2.’si olmayı başardı.