Yakacık Voleybol Okulu

Yakacık voleybol okulu

Asya Kartalları Spor Kulübü olarak İstanbul Anadolu yakasında bulunan Kartal ilçesinde Yakacık Voleybol Okulu çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

Asya Kartalları bünyesinde sporcu adayları, alanında uzman ve tecrübeli antrenörlerden eğitim alarak kendilerini geliştirmektedir. Sporcularımız temel voleybol eğitimi alarak bu önemli takım sporuna ait birçok bilgiyi edinmektedirler.

Voleybolun Çocuklara Katkısı

Voleybolun çocuklar üzerinde fiziksel ve zihinsel olmak üzere birçok önemli katkısı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Voleybol dengeli bir vücut gelişimi için katkıda bulunur!
  • Voleybol oynayan çocuklar dengeli ve düzenli beslenme bilincine sahip olur!
  • Yardımlaşma duygusu gelişir!
  • Voleybol oynayan çocuklar, zamanı verimli kullanır!
  • Voleybol, çocukların güçlü yönlerini ortaya çıkarır!
  • Çocukların iletişim becerileri güçlenir!
  • Voleybol sayesinde sorumluluk duygusu erken yaşta gelişir!

Voleybola başlama yaşı kaçtır?

Voleybol uzun vadede yüksek performans gerektiren bir spor türüdür. Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar tarafından açıklanan en uygun başlama yaşı 5-6 yaş olarak görülmektedir. Bu yaşlarda voleybola dair temel eğitimi alan sporcular ilerleyen yıllarda üst seviyede oynama potansiyeli taşıyacaklardır.

Elbette her sporda olduğu gibi çocukların yeterince gelişebilmesi ve amaçlarına ulaşabilmeleri için bireysel antrenmanlar yapmaları ve verilen programlara uymaları gerekmektedir.

İstanbul Yakacık Voleybol Okulu

Yakacık voleybol okulu, arama motorlarında Anadolu yakası anlamında en çok aranan kelimeler arasında yer alıyor. Çocuklarına iyi bir gelecek vermek isteyen veliler, onlar için en iyisini istemektedir. Bu nedenle aileler çocuklarının özellikle bir takım sporu ile ilgilenmesini önemli bulmaktadır.

Çocukların eğitim hayatının yanında bir spor dalıyla ilgilenmesi onların fiziksel gelişimin yanı sıra sosyal gelişimine de katkıda bulunmaktadır.. İstanbul’da Yakacık spor okulları arasında Asya Kartalları gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla en iyi spor okulları arasında girmektedir.

Bir spor dalıyla ciddi bir şekilde ilgilenmek isteyen bireyler İstanbul’da spor kursları konusunda doğru seçimi yapmak zorundadır. Çok fazla seçeneğin olduğu İstanbul gibi büyük şehirlerde en doğru tercihi bulmak çok kolay olmayacaktır. Bu konuda internet üzerinden yapacağınız Yakacık spor okulu araştırmaları size yardımcı olacaktır.

Kartal voleybol okulu sizi bekliyor!

Asya Kartalları olarak gerçekleştirdiğimiz Kartal voleybol okulu küçük yaşta spora başlamak isteyen bireyler için oldukça uygun bir yerdir.

İstanbul Yakacık’ta en iyi voleybol okulu profesyonel antrenörlerle öğrencilerinin sosyal hayatlarına katkı sağlayan, çocukların psikolojik ve mental gelişimini destekleyen Asya Kartalları spor okulu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Voleybol küçük yaşlardan itibaren sorumluluk duygusunun gelişmesine katkıda bulunur. Asya Kartalları spor okulu topluma fayda sağlayacak bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Bu kapsamda voleybol okulumuzda bireylerin beden kontrolünün sağlanması, fiziksel gelişimin desteklenmesi, takım halinde uyumlu olarak sorumluluk bilincinin gelişmesine büyük bir katkıda bulunur. Yakacık voleybol okulu, küçük yaştan itibaren bireylerin takım ruhuyla sosyal hayatının gelişimini sağlayarak iletişim kurma ve geliştirme sürecine yardımcı olur.

Popüler bir takım sporu olarak voleybol, pek çok farklı aksiyonu bir arada barındıran bir spordur. Küçük yaştan itibaren voleybol sporu ile ilgilenen sporcular özellikle algı ve kavrama, taktiksel zeka, konsantrasyon bütünlüğü, enerji, dayanıklılık gibi noktalarda önemli kazanımlar elde etmektedir.

Aramıza katıl!

Yakacık voleybol okulu için en doğru adres olan Asya Kartalları, voleybol eğitimiyle çocukların fiziksel gelişimin tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Takım olmayı öğrenen çocuklarda aynı zamanda iletişim süreçleri gelişiyor, sosyal açıdan daha aktif bireylere dönüşüyorlar. Uzman antrenörlerimiz düzenli antrenmanlarla çocuklarınızın geleceğin sporcuları olma konusunda destekliyor.

Asya Kartalları ailesi 2015 yılından beri voleybol ve basketbol alanında yaptığı çalışmalarla başarı hikayesini sürdürmektedir. Sporcularına temel bilgileri en iyi şekilde aktaran kulübümü sporcularını Türkiye Voleybol Federasyonu liglerinde oynayacak seviyeye getirerek kendilerine uygun yaş gruplarında rekabet etmelerini sağlıyoruz.

Her sezon 6-17 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz voleybol antrenmanları ile çocuklarımızın ilerleyen yıllarda sağlıklı bireysel olması için çabalıyoruz. Siz de aramıza katılmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.